plan tygodnia...


7.00- 9.00 schodzenie się dzieci - zabawy tematyczne.
8.45-9.00 przygotowanie do śniadania.
9.00 śniadanie.
9.30 -10.15 zajęcia dodatkowe i programowe.
10.15-12.00 plac zabaw.
12.30 obiad.
13.00 odpoczynek poobiedni - muzyka i zajęcia relaksacyjne, wyciszające, słuchanie czytanych bajek, dla chętnych leżakowanie.
15.00  podwieczorek.
16.00 -18.00 zajęcia dowolne i rozchodzenie się dzieci do domu.

 

PROŚBY DO RODZICÓW / OPIEKUNÓW

        

  Szanowni Rodzice!!

Chcemy abyście Państwo zapoznali się z poniższymi prośbami do Was, jeśli wszyscy będziemy się do nich stosować, pobyt Waszych dzieci w przedszkolu będzie  bezpieczny i sprzyjający zdrowiu. Z góry dziękujemy!

 1. Bardzo prosimy onieprzyprowadzanie do przedszkola dzieci chorych(zgodnie z regulaminem). Jeśli dziecko ma lejący się katar, mocny duszący kaszel, np. w nocy miało biegunkę lub wymioty- prosimy o pozostawienie go w domu- dalszą obserwację bądź skonsultowanie się z lekarzem- po przyjściu do przedszkola i tak prawdopodobnie będziemy dzwonić o odebranie dziecka- gdyż jego ogólne samopoczucie nie pozwoli na przebywanie w przedszkolu, na jedzenie , a nawet na ulubione zabawy. Dzięki takiej postawie zapobiegniemy także rozprzestrzenianiu się chorób wśród rówieśników ( dziecko z obniżoną odpornością stykając się tylko z kolegą mającym katar może zachorować nawet na zapalenie płuc!!)
 2. Bardzoprosimy o to aby wszystkich przeziębień nie zganiać na alergię- zwykły katar tzw. wirusowy różni się od typowo alergicznego- jeśli dziecko jest alergikiem, przyjmuje leki prosimy o zaświadczenie od lekarza. Jeśli alergik ma nasilone objawy, dusi się, nie może oddychać z powodu kataru to także jego funkcjonowanie w przedszkolu będzie ograniczone. Pozostawmy na dzień, dwa, aż objawy zmniejszą się, a samopoczucie będzie lepsze. Typowy katar sienny nie przyjmuje zielonej barwy,a zatem zielona wydzielina nie jest objawem alergii. Zielony katar przy alergii pojawia się w przypadku zakażenia dróg oddechowych, które może mieć podłoże bakteryjne lub wirusowe.
 3. Bardzo prosimy onieprzyprowadzanie dzieci z następującymi objawami: gdy występuje u dziecka opryszczka wargowa ( jest bardzo zakaźna), gdy dziecko ma np. ból ucha, zęba, brzucha- zdarza się, że rodzice wtedy rano podają dziecku lek przeciwbólowy, który w końcu przestaje działać, dziecko ponownie cierpi. Koniecznie dziecko zostawiamy w domu, gdy zauważymy u niego objawy świadczące o chorobie zakaźnej (nagle pojawiająca się wysypka, wysoka temperatura), gdy dziecko ma objawy ospy, różyczki, szkarlatyny, grypy, gryp jelitowej i żołądkowej, świerzba, owsiki. Poza tym po każdej chorobie zakaźnej prosimy rodziców o zaświadczenie o zakończeniu leczenia (że dziecko już nie zaraża)
 4. Bardzo prosimy o zostawienie dziecka w domu po większych urazach np. zwichnięcie ręki, nogi, założone szwy na ranę – choć dziecko ma opatrunek ochronny- będąc w przedszkolu w trakcie zabaw, zajęć, spacerów- potknie się, uraz może się powiększyć a nawet ze zwichnięcia może nastąpić złamanie.
 5. Bardzo prosimy obieżące informowanie o pojawiających się, niepokojących objawach, np. że dziecko w czasie płaczu się zanosi, że przy podwyższonej temperaturze może dostać drgawek, i in.
 6. Bardzo prosimy  pamiętać o higienie osobistej u dzieci (dzień dziecka jest tylko w czerwcu!!) Niestety zdarzają się przypadki dzieci nieumytych, w nieświeżych ubrankach, z paznokciami pokazującymi, że  dzień wcześniej bawiło się w ziemi, piasku- dziecko ma mieć codziennie czyste ubranie, bieliznę, codziennie ma być umyte. Uczmy tych dobrych nawyków od małego.
 7. Bardzo prosimy onieprzynoszenie do przedszkola jakichkolwiek leków- na terenie przedszkola nie podajemy. Absolutnie nie będziemy podawać kropli, maści, syropów- jak pisane było wcześniej: w przedszkolu przebywają dzieci zdrowe.
 8. Bardzo prosimy o regularne sprawdzanie dzieciom głów z powodu pojawiającej się czasami wszawicy. Jednorazowe sprawdzenie dzieciom głów przez nie wystarczy. np. dziś wszystko jest w porządku, dziecko po przedszkolu spotyka się z kimś zarażonym, następnego dnia przychodzi do przedszkola z gośćmi na głowie, które wędrują dalej, wszystko było w porządku, a po 3-4 dniach kilka dzieci jest już zarażonych. Jeśli wszyscy rodzice będą konsekwentnie sprawdzać głowy (najlepiej codziennie wieczorem) - nie ma szans na pojawienie się problemu wszy gdyż szybko zareagujemy. Oprócz tego  zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia nie ma mowy o sprawdzaniu czystości u dzieci z tzw. zaskoczenia- musi zgodę wyrazić rodzic (na karcie), a gdy w grupie wszawica się pojawi trzeba wcześniej taką kontrolę zapowiedzieć .Jeśli już wszawica się pojawi trzeba ściśle stosować się do sprawdzonych metod terapii- nic nie da samo polanie dziecku głowy szamponem- terapii poddany musi być cały dom- wszyscy członkowie rodziny ale też wszystkie rzeczy w domu gdzie jaja wszy mogą przetrwać- (ręczniki, dywany , maskotki, gumki do włosów, opaski na głowę, pościele, koce, etc.)
 9. Bardzo prosimy odostosowanie ubiorów dziecka do występującej aury pogodowej- jeśli wiemy, że będzie ciepło- to nie ubierajmy mu grubych polarowych spodni i często pod spód rajstop, zaś jeśli zapowiada się chłodny dzień zamieńmy sandałki czy bluzeczki letnie na coś cieplejszego. Pamiętajmy, że w salach jest ciepło ubierzmy dziecko tak, że w razie gdy będzie mu za gorąco nauczyciel będzie mógł zdjąć jakąś rzecz. Ważne jest aby w szafce każde dziecko miało ciuszki na zmianę (majtki, skarpetki, bluzeczkę, spodenki). Powinny znajdować się tam stale.
 10. Bardzo prosimy o nie wchodzenie po kolacji do sal na górę. W tym czasie sale są sprzątane, dezynfekowane i ozonowane.
 11. Na placu zabaw przebywają jedynie dzieci z nauczycielami i innymi pracownikami przedszkola w godzinach pracy przedszkola. Odbierając dziecko z placu zabaw rodzic nie wchodzi na teren placu, oczekuje na dziecko, które zostanie przyprowadzone przez nauczyciela.
 12. Osoba przyprowadzająca i odbierająca dziecko przebywa na terenie placówki minimum czasu koniecznego do przygotowania dziecka do oddania/odebrania pod opiekę opiekunowi, nie powinna prowadzić w tym czasie rozmów telefonicznych, spacerować z dzieckiem po terenie przedszkola. Osoba ta zobowiązana jest opuścić teren przedszkola bez zbędnej zwłoki.
 13. Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi dzieciom, że ze względu na bezpieczeństwo w szatni nie biegamy
 14. FURTKA WEJŚCIOWAMUSI BYĆ STARANNIE ZAMYKANA ZA KAŻDYM WCHODZĄCYM I WYCHODZĄCYM

 

 

Z góry dziękujemy!!!

Dyrekcja i wszyscy pracownicy przedszkola!!